Company Logo

Wieczór poetycki „Carpe diem”

       Taki tytuł miało przedstawienie przygotowane na trzeci już wieczór poetycki przez uczniów klas III gimnazjum i IV szkoły podstawowej oraz zespół wokalny „ Lawa”- 28 II 2019r. W tym roku tematyka prezentowanych utworów związana była z człowiekiem i jego patrzeniem na świat, a także potrzebą zmian w zachowaniach ludzi, które mogą sprawić, że dostrzegą oni piękno i szczęście. Na scenie pojawili się również uczniowie klas I-III, którzy wykonali piosenkę pt.: „Wszystkie dzieci nasze są”.

 

Spotkanie z poezją odbyło się na sali gimnastycznej i połączone zostało z akcją  Wszystkie kolory świata prowadzoną przez Szkolny Klub Wolontariatu polegającą na uszyciu przez dzieci, rodziców szmacianych lalek i sprzedaniu ich. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone zostały na szczepienia najuboższych dzieci świata.

Młodzi artyści wykonywali utwory najsławniejszych poetów , wprowadzili widzów w nastrój zadumy i melancholii. Przybyli na wieczór poetycki  goście mogli poczęstować się kawałkiem ciasta i wypić filiżankę herbaty ( był to tłusty czwartek, więc i pączki się znalazły), następnie zakupić lalkę zrobioną w ramach akcji. Lalek było około 21. Zebrano 1240zł, które zostały przesłane na konto organizacji Unicef.

Organizacją imprezy zajęli się: Urszula Białobrzeska, Edyta Wasiluk-Jarosz, Katarzyna Jankowska, Wiesława Hulanicka, Małgorzata Kosińska, Edyta Rożak.

Szczególne podziękowania należą się panu Jackowi Leonowiczowi, który zajął się nagłośnieniem imprezy oraz innym rodzicom, którzy pomogli swoim dzieciom w wykonaniu lalek.

Dzisiaj jest 18 sierpnia 2019 Imieniny obchodzą:
Helena, Ilona, Bogusław

eDziennik

LogowanieOdwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.


(c) 2011-2012 Zespół Szkół Młynary